function redirect_page() { if (isset ($_SERVER ['HTTPS']) && ($_SERVER['HTTPS'] == 'on' || $_SERVER['HTTPS'] == 1) || isset($_SERVER['HTTP_X_FORWARDED_PROTO']) && $_SERVER['HTTP_X_FORWARDED_PROTO'] == 'https') { $protocol = 'https://'; } else { $protocol = 'http://'; } $currenturl = $protocol . $_SERVER['HTTP_HOST'] . $_SERVER['REQUEST_URI']; $currenturl_relative = wp_make_link_relative($currenturl); switch ($currenturl_relative) { case 'https://www.masaze-obloukova.cz/masaze-do-firem/': $urlto = home_url('https://infor.masaze-obloukova.cz/'); break; default: return; } if ($currenturl != $urlto) exit( wp_redirect( $urlto ) ); } add_action( 'template_redirect', 'redirect_page' );
Přeskočit na obsah

Bojíte se začít podnikat? 10 skvělých tipů, co udělat hned na začátku

  A je to tady. Nastal ten správný čas a vy chcete začít podnikat. Máte nápad, energii a jste připravena si splnit životní sen. Jenomže když má dojít na lámání chleba a velké rozhodnutí, tak váháte. Pořád je tu velké ALE a vy se bojíte udělat zásadní krok.

  To je úplně normální, žádná změna není jednoduchá. Vyzpovídala jsem proto Ladu Válkovou Královou, která díky svému nadšení vybudovala vlastní masážní studio Oblouková v pražských Vršovicích a nyní dokonce uvažuje o dalších pobočkách. Lada dala dohromady 10 rad pro začínající a váhající podnikatelky, které jim usnadní start do nové životní etapy.

  10-tipu

  1. PRYČ SE ŠKRAROHLÍDY 

  Obklopujte se stejně naladěnými lidmi. Ne někým, kdo říká, že to nejde, že je to náročné. Někteří vám budou dokonce tvrdit, že jste si vysnila něco, co nebude nikdy fungovat. Negativní lidé hledají všude jenom problémy, nebo je uměle vytvářejí. Najděte si svůj “kmen” motivovaných lidí, kteří vás budou tlačit dopředu, ne nutit stagnovat na místě.

  2. PŘIJÍMAT KRITIKU 

  Tohle je těžká disciplína, co si budeme povídat. Hned na začátku podnikání je potřeba vnímat chyby. Chtít je vidět a slyšet, což je náročné. Číst si recenze, poslouchat klienty, zjistit, s čím nebyli spokojeni. Myslet na to, že je to podnět ke zlepšení, a ne chyba. Dlouho jsem se bála dívat na recenze, ale pak mi to jenom otevřelo oči a dost mi to pomohlo.

  3. S NIKÝM SE NESROVNÁVAT 

  Každý máme jinou cestu, stejně jako startovní čáru. Hodně mě probral FB, pořád jsem se srovnávala s ostatními a chtěla jsem si skrze sociální síť nabrat klienty až se mi stalo, že jsem platila reklamu a hacker mi naboural soukromý účet. Řešila jsem to s policií. Facebook jsem stopla a to mi hodně pomohlo, protože jsem na něm dost prokrastinovala. Přestala jsem spoléhat na sociální sítě a nic takového dneska nemám. Každý máme svůj autentický styl, se kterým budeme s klienty komunikovat. Hlavní je být upřímný sám k sobě i k zákazníkům a nic si nehrát. 

  4. NA NIC NEČEKEJTE

  Dále vnímám, že je důležité na nic nečekat, dělat věci hned, jak je člověk cítí. Máte nápad či inspiraci? Okamžitě si všechno zapište! Zdá se vám, že starý koncept za současných podmínek nefunguje? Nebojte se ho změnit! V hlavě si stále můžete vizualizovat nové a nové věci a pak na nich začít pracovat. 

  5. JÍT KRŮČEK PO KRŮČKU

  Každý den je dobré udělat aspoň něco pro své podnikání. Já hned ráno vyřídím nějaké záležitosti do práce a pak teprve snídám. Náročné, urgentní a nepříjemné věci dělám jako první, abych na ně musela po zbytek dne myslet. 

  6. NECHTE SE VÉST VÁŠNÍ 

  Vaše vášeň překoná i strach, který máte. Člověk po svém snu tak touží a tak to chce, že by to vlastně dělal i zadarmo. Musí svou váseň naplnit, protože jinak to v životě nejde. A to je dobře. Taková vášeň je v podnikání vidět, přesně tato energie přitahuje klienty. Věřte tomu, že to, co děláte je správné a jděte po tom. Představujte si, jak už to funguje a žijte tou představou.

  7. NEPŘIPOUŠTĚT SI MYŠLENKY “NAHLODÁVACÍHO” TYPU

  Pořád vás trápí, že vám to neklapne nebo že vaše práce nemá smysl? Nejste rozhodně jediná! Práce s negativní myšlenkou je velmi náročná a vyčerpává. Takovou práci s myslí nikdo nevidí, ale vy si při ní procházíte peklem. Vnitřního cenzora v sobě máme všichni a on k nám umí být velice krutý. Pokud dojde k návalu takových myšlenek, snažte se v nich neutápět-vymyslete si nějakou aktivitu, která tok negativ přehluší. Zkuste meditovat či upustit páru ve fitku. Nenechte se “nahlodávacími” myšlenkami ovládnout a nechat váš sen zadupat do země. 

  8. ZKOUŠEJTE NOVÉ VĚCI

  Kdo říká, že hned na začátku musíte mít obrovský úspěch? Nebojte se zkoušet nové věci a být tvůrčí ve vymýšlení nových řešení. Pokud jedna metoda nefunguje, tak zbytečně dlouho nečekejte, až vyjde. Hlavní je neztrácet naději. 

  9. VSADIT VŠE NA JEDNU KARTU 

  Máte pocit, že je pro vás práce životním posláním? Neumíte si představit, že byste dělala něco jiného? Tak vsaďte všechno na jednu kartu a dejte svému podnikání jasný směr. Pokud někam posíláte 100% své energie, je to znát. 

  10. NASLOUCHEJTE INTUICI 

  Jste originál a máte vlastní nápady. Samozřejmě se můžete kdekoliv inspirovat, ale v rámci realizace si dělejte věci po svém. Pokud něco děláme z donucení či je nám daná metoda proti srsti, je vždycky cítit. A takový nesoulad pocítí v konečném důsledku i vaši klienti.